Myšlenky jsou jako mraky, …

Tak mi mnohokrát pohled na nebe připomněl, že myšlenky jsou jako mraky, a když je jich moc, zakrývají slunce.
Když se zdá, že je všude samá tma, a že už nikde není světlo radosti, připomíná mi tahle věta shůry, že jsou to jen naše myšlenky, které stále svítící světlo zakrývají.
Slunce i mraky na nebi mi pomáhají rozpomenout se na pravdu.
Když se dostávám v životě do temných zákoutí, temných emocí rozbouřených ve vlnách mysli, když mi okolí zaplavuje větami, že za nic nestojím, když ztrácím radost ze života, a připadám si bezcenná, vnímání slunce mi hladí a vím, že stále svítí pro mne i pro všechny okolo, ať jste kdekoli a kdokoliv.
Slunce mi je symbolickým zdrojem nekonečného čirého blaha, stavu ticha, které se rozhodlo plnit se a stvořilo mysl a myšlenky. A když se chceme dostat ke své nejhlubší podstatě, není to duše, kterou hledáme, ale to čiré světlo, ticho, prázdno za tím.
Duše však bydlí u čiré prázdnoty ticha nejblíž a na jejích křídlech se do něj snáz ponoříte.
Jana Matasová
Jako terapeutka v Holistické regresní terapii a Spirituální regresi mezi životy pomáhám druhým na cestě poznáním i při jejich sebeléčení. Mou vášní je život sám. Miluji jeho kouzla, paradoxy, i jeho dokonalé nedokonalosti. Speciálně ženám, které prošly traumatem “ztráty” nenarozeného dítěte přináším poselství ze svého příběhu. Vím, že si můžeme volit směr našeho příběhu a měnit tak svůj osud.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.