Breussova masáž  

INDIKACE aneb Breussova masáž pomáhá při:

- bolestech zad, zejména v dolní části 

- ischiasu, neboli „houseru“ či „ústřelu“

- problémech s meziobratlovými ploténkami

- Bechtěrevově nemoci

- nervovém napětí

- stresu

- mírných depresích

- vyčerpání

-  podporování klidného spánku

- ukončení Dornovy metody, kde funguje jako velmi vhodný a příjemný protiklad této silově prováděné metodě, kdy se intenzivními tahy navrací na své původní a správné místo veškeré klouby v těle a je výborná pro odstranění problémů se zády

"Na masáž jsem šla s očekáváním "masáže", což v prvních minutách vedlo k velkému zklamání. "Přejíždění páteře sem a tam pořád dokola přece není žádná masáž!" blesklo mi hlavou. Nicméně pravidelný opakující se pohyb podél páteře mě dokonale ukolébal a já si začala ty vlny doteků na svém těle stále více vychutnávat. Jako bych se propadala do snu, jsem se stále více uvolňovala do svého těla. Cítila jsem se jak v hluboké meditaci a za žádnou cenu jsem nechtěla, aby Jana se svými doteky skončila :-). Po skončení té hladivé koupele (ne, to nebyla masáž, to byla lázeň!) jsem se cítila nádherně uzemněná. Moc doporučuju!"
Ivana H.
"Dornovu metodu jsem už znal, Breussovu masáž ne. Ve tvém podání, Jano, byla Dornovka s masáží pro mne hodně vyživující. Považuji za velkou sílu kombinaci masáže s použitím třezalkového oleje. Bylo to pro mne jak znovuzrození. Odcházel jsem jako vyměněný, uklidněný a zároveň naplněný zastavením, které v dnešní době tak potřebuju. Oceňuji, že jsi mi naučila srovnat si halux a taky tvůj klid i cit pro příjemné dotknutí se ztuhlých míst na zádech. Plus atmosféra se zvuky a vůní, kterou jsi tam přidala a vůbec atmosféra Centra Světla, to vše bylo neopakovatelný. Rád si to zopakuji."
Pavel K.

KONTRAINDIKACE
aneb na Breussovu masáž nechoďte, když u Vás je:

-  alergie na třezalku

- rakovina kostí, kostní dřeně a kůže

- ozařování či chemoterapie

- doba po operaci

- přítomnost otevřené rány

-  odvápnění kostí (osteoporóza)

Breussova masáž s třezalkovým olejem je příjemnou lázní pro bolavá záda i nervy navozující hlubokou relaxaci.

Jde o jemnou, citlivou, energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře, která uvolní tělesné, psychické i duševní blokády.

Tato velmi oblíbená jemná masáž páteře dostala své jméno podle jejího otce – rakouského lidového léčitele Rudolfa Breusse (1899–1990), který je znám léčbou rakoviny skrze popíjení zeleninových a ovocných šťáv.

Pomáhá s mnoha problémy pohybového aparátu, zejména v oblasti kříže a beder, specielně pak léčí problémy s meziobratlovými ploténkami.

Vzhledem k tomu, že páteř je osou lidského těla, mohou se při masáži uvolnit i hlouběji uložené psychické bloky a zátěže.  Funguje i jako součást terapeutické masáže.

Během masáže se uvolní jak svaly, tak i mysl, dochází k výživě nejen páteře, ale i psyché.

Co je třezalkový olej?

Třezalkový olej se vyrábí výluhem květů třezalky tečkované, která působí jako přírodní antidepresivum, antibiotikum, čistí krev a podporuje látkovou výměnu, má silné protizánětlivé účinky, srovnává játra, léčí velkou řadu ekzémů, včetně těžkých forem, poškozenou tkáň po úrazech hlavy a odstraňuje otoky.

Třezalkový olej nejen krásně hydratuje pokožku, hluboce uvolní ztuhlé svaly, ale dokáže díky přítomnosti léčivých bylinných látek, hlouběji vyživit i nervové kořeny páteře, vyladit psychiku a zbavovat mírných depresí.

Jak Breussova masáž funguje a působí?

Hlavním principem a cílem Breussovy masáže je pomocí jemných tahů kolem páteře roztáhnout meziobratlové ploténky a vmasírovat do nich potřebné množství třezalkového oleje, jenž je nejúčinnější prostředek proti vysychání plotének a pomáhá tak v péči o zdraví páteře.

Podle Rudolfa Breusse totiž neexistují žádné opotřebované ploténky, se kterými už podle mnohých lékařů nelze nic udělat. Podle něj jsou ploténky pouze "zdegenerované" a je možné, aby se znovu úspěšně regenerovaly.

K hlavní příčině opotřebovávání meziobratlových plotének dochází špatným držení těla, nesprávným sklonem pánve, nedostatkem zdravého pohybu, stresem, psychickým tlakem a špatnou výživou.  Ploténky začnou degenerovat a vznikne „bolestivý“ výhřez ploténky.

Při soustavném špatném přetížení páteře se ploténka stlačuje a špatně regeneruje.

Rudolf Breuss proto vymyslel masáž, při které se páteř dokonale protáhne tak, že se uvolní prostor mezi obratly, ploténka se může znovu nadechnout a díky speciálním látkám v třezalkovém oleji vyživit.

Uvolněním meziobratlového prostoru se zajistí i lepší cirkulace krve v dané oblasti a tím i dobré zásobení ploténky kyslíkem a živinami.

Doporučení po masáži:

  • Dopřejte si pohodu, odpočinek a zvýšený příjem pramenité vody.
  • Vyvarujte se po masáži vystavení na slunci či solárnímu záření 24 hodin po aplikaci.

U citlivých lidí se světlou pletí může hypericin, který třezalka obsahuje, ojediněle vyvolat fotosenzibilitu po pobytu na slunci, jejímiž projevy jsou svědění nebo skvrny na kůži.

Jak se objednat?

  • Napište mi nebo zavolejte, je nutné se předem objednat. Působím v pátek, úterý a pondělí v Praze, Vyšehradská 43  -  Centrum Světla a ostatní dny v týdnu u Českého Brodu, okr. Kolín.

Ceník  pro Breussovu masáž v Praze:

900 Kč (části těla -  kratší Breussova masáž + záda, nebo  šíje + hlava a obličej, nebo jen ruce, nohy a chodidla) za 45 minut

1 200 Kč za 60 minut

! permanentka 5 x  900 Kč = 4 500 Kč ( 5x 60 minut) !

Ceník za Breussovu masáž u Českého Brodu:

500 Kč za 45 minut.
600 Kč za 60 minut.

~~~~~~

Breussova masáž může být spojena s regenerační masáží hlavy, obličeje, zad, rukou a nohou - viz Masáže.

Dárkový poukaz na masáž

Tuto léčivou třezalkovou lázeň můžete dopřát  nejen sobě, ale i Vašim  blízkým, přátelům, kolegům, spolupracovníkům, prostě všem, kterých si velmi vážíte a toužíte jim udělat radost. 

Poukaz je možné upravit na míru - podle délky masáže a místa masáže - viz ceny výše.

A takto vypadá jedna možná varianta:

dárkový poukaz na Breussovu masáž

Co je při masáži v pořádku:

Jelikož se při masáži odplavují z těla veškeré škodliviny, může se při i po masáži vyskytnout intenzivní potřeba močit, silné pocení a nebo se vám může spustit rýma.  Může se lehce točit i hlava. Všechny tyto symptomy jsou v pořádku a neměly by vám způsobovat výraznější problémy.

Breussova masáž pomáhá DOSTAT SE DO POHODY.

K terapii patří proto i deset minut na závěrečnou adaptaci organizmu na nový energetický stav.

"V minulosti jsem vyzkoušel mnoho cílených thajských masáží, na záda, chodidla, obličej nebo celkovou těla a také čištění čaker reiky, která se podobá třezalkové masáži, protože tahy vedou téměř jen po páteři. Třezalková masáž je na energetické úrovni, uklidnil jsem mysl a vnímal jemné tahy po páteři a hlas Jany. Tak jsem se ponořil do hlubokého uvolnění, kdy neexistuje čas. S radostí si zopakuji."
Stanislav K.
"Masáže jsou skvělá věc. Ale docela dlouho mi trvá, než se při nich uvolním a nechám věci plynout. Jana je jedna z mála masérek, která ve mně okamžitě vzbudila důvěru. Je milá, empatická a nesmírně šikovná. Dokázala mi uvolnit krční páteř a lopatky, které mám díky svému sedavému zaměstnání tuhé jako kámen. Když jsem od Jany odcházela, napadlo mě, že nemám uvolněná jen záda, ale i něco v sobě... Jana je typ člověka, který se dokáže na lidi naladit, povzbudit je a dodat jim i spoustu duševní energie. Děkuji, Jano!"
Andrea V.

Toužíte-li dopřát si tuto léčivou lázeň, neváhejte mi napsat. Potřebujete-li ještě něco vědět, Vaše otázky s Vámi ráda proberu.

Breussova masáž může být spojena s regenerační masáží ostatních částí těla  - viz Masáže.

Ujistěte se případně předem zdarma konzultací se mnou, je-li pro Vás masáž vhodná.