Malá štěstí

Vnímání malých každodenních štěstí otevírá dveře radosti. Úsměv, objetí, vlažný vánek ve vlasech, pestrý oběd s dětmi u stolu, teplá postel, zpěv ptáků, vůně mýdla, opravené oblíbené boty, namalovaný obraz, voňavé prádlo ve skříni, legrační kotrmelec kotěte a mnohá další drobná štěstí navlékáme jako korálky na nit a tvoříme z nich velké štěstí jednoho života

Obdarování může drobné lidské štěstí znásobit a nejen ti, kdo přijímají dárek nebo ho dávají, prožívají radost, když se jí otevřou, ale i lidé poblíž se jí mohou dotknout a ucítit ji. 

Radost z obdarovávání tu je i pro zprostředkovatele a výrobce dárku, což jsem si tyto dny zase prožila, když jsem dostala objednávku vytvořit dárkové poukazy na masáž pro učitelský sbor školy, kam chodí moje děti. Současně jsem dostala i objednávku vyrobit jeden speciální raw makový závin jako dárek k narozeninám.

Vznikla tak u mne nově:

1. Možnost obdarovat masáží druhé skrze Dárkové poukazy na Breussovu masáž

Lidské tělo je dar pro naši duši, pro niž je potřeba umět tělo láskyplně přijmout. Masáž je jedním z tisíceletých léčivých prostředků dávajících mu tu nejlepší láskyplnou péči.

Příjemné doteky lidských rukou jsou léčivé a někdy způsobí, že si vybavíme při masáži určité životní téma, o které potřebujeme v sobě uvolnit, nebo nás masáž okořeněná relaxační hudbou a vůní přenese do úplného klidu a ticha, kdy si můžeme jen tak plynout.

2. Možnost objednat jemný raw závin, dort, sušenky pro slavnostní příležitost nebo jako dárek pro druhé. Čistě veganské sladkosti ochucené pouze přírodou, bez lepku a smíchané do jemných a přitom svěže výživných kombinací můžete dopřát svému tělu i tělu těch, kterých si ceníte.

Jelikož jemný raw makový závin byl současně pro moji drahou kamarádku, přidala jsem navíc jako dárek jemné raw sušenky Bohanky ze své dílny

Deset učitelek dostalo masáž jako dárek od vedení školy a těším se, že něco navíc bude pro tyto skvělé ženy překvapením.

K tomu nám všem tyto dny přidává své dary příroda kolem, která od jara ukazuje naplno vše, co v zimě bylo jen jejím snem. 

Takže je pro mne darem procházka lemovaná milovanými třešněmi a voňavými květy lípy a dokonce ještě i voňavým bezem. Zní to sladce a lehounce, ale ve skutečnosti v přírodě dostáváme jen, když jsme ochotní ponořit se i do nepohodlí drobných hořkostí.

Lehkost by nás rozjemmnila do nicoty a sladkost příliš uspala, a proto jsou nám v životě dávány k formování i těžší brázdy, v jejichž pevnosti jsme tlačeni ze sebe vytáhnout více síly k radosti. 

Lahodnost si z té divočiny donesu tedy, když přijmu dráždivě lehtající vášeň pylu trav i touhu číhajícího hmyzu trochu si mě ochutnat.

S tím rozhodnutím vejít do lůna přírody mne obejme v neustálém jejím tepu bystrý klid, s nímž se můžu ponořit do vysoké trávy, proderu se trním i pálivými kopřivami, aniž by mě to přineslo bolavou újmu. V takovém naladění je i snadné vyjít z tlaku netrpělivosti všedních úkolů, zastavit se a nechat pracovat jemnost prstů a vytrvat s trháním drobných třešní i jemných květů lípy.

 Z lipových květů bude i v zimě sladký čaj . Z třešní je zmrzlina, snídaně, svačina, oběd 🙂

A tak se třeba skrze sladkou vůni lipového květu můžete dostat i kousek dál na okamžik do ráje, do ticha vnitřních obrazů podívat se na svět svýma i jinýma očima a vychutnat si ho trochu jinak.

Krásné letní dny Vám přeju při Vašem třeba náhodném zastavení u mne. 

Jana Matasová
Jako terapeutka v Holistické regresní terapii a Spirituální regresi mezi životy pomáhám druhým na cestě poznáním i při jejich sebeléčení. Mou vášní je život sám. Miluji jeho kouzla, paradoxy, i jeho dokonalé nedokonalosti. Speciálně ženám, které prošly traumatem “ztráty” nenarozeného dítěte přináším poselství ze svého příběhu. Vím, že si můžeme volit směr našeho příběhu a měnit tak svůj osud.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.