Masáž pro senzitivní Vátu

„Jani, potřebuji láskyplnou a citlivou masáž. Bojím se ale zimy.“

Je leden, venku poletuje sníh. Brrr a mrze. I uvnitř v bytě je chladno.

Mým úkolem je velmi citlivě a hřejivě namasírovat jemnou senzitivní Adél Obermajerovou, jogínku & trauma a kraniosakrální terapeutku zaměřující se na ženy, které učí jak mít nádherně citlivou yoni a uvolněné i pružné pánevní dno. Adél je také autorkou knihy „Poklad ukrytý mezi nohama: Moudrost ženského lůna a pánevního dna“.

Adél si mne delší dobu okukovala, než se mi ozvala. Napsala mi, že si velmi pečlivě vybírá toho, komu svěří své tělo do rukou. Líbila se jí ale má klidná energie, od které očekávala něžnou láskyplnou masáž.

Stále však měla velké obavy z chladu během masáže. Adélka je tělem štíhlá víla. Podle ájurvédy je konstituce zimomřivé Váty. „Bude jí opravdu teplo?“ přemýšleli jsme obě. „Určitě ano.“

Teplo v místnosti, v jejím terapeutickém prostoru, kam jsem za ní přijela, udržoval přímotop. V jejím těle udržovala teplo pořádná vrstva dek, z níž vykoukla vždy jen právě masírovaná část, kterou mé ruce a teplý třezalkový olej ihned prohřály. A aby tepla nebylo málo, chodidla ji objímaly látkové pytlíky plné teplého písku a v dlaních si držela teplé kameny. Adél uvolněne vplula do ticha svého těla. Už jen byla a přijímala.

Po mé regenerační láskyplné masáži zářila. Já taky – z radostného dávání lásky jejímu jemnému tělu, její duši, která se velmi dobře zná a ví, čemu je dobré se otevřít a čemu současně říci ne.

Adélku napadlo zachytit tu zářivou atmosféru do svého mobilního telefonu.

A hned poté se svěží lehkostí napsala na své facebookové stránky:

„Leden je v ročním cyklu zárodečný čas. V podobenství v rytmem dne je leden hlubokou nocí, a proto tou nejvýživnější superpotravinou, kterou si můžeme naordinovat, je spánek, ticho a klid.

Proto o sebe nechávám pečovat. Hlídám si to, chci to, chutná mi to.

Někdy to chce trochu vyjednávání s mou vnitřní Poháněčkou, ale vždy se nakonec mojí vnitřní Královně podaří Poháněčce vysvětlit, že uhoněná Poháněčka sice dobude svůj pomyslný Everest domnělé dokonalosti a všezvládnutí, a tudiž bezpečí (jako trauma kompenzační strategie dobrý), ovšem jako Žena je v tu chvíli VEDLE JAK TA JEDLE.

Být Ženou je totiž umění. Skoro se nebojím říct určitá laskavě pevná disciplína odpovědnosti vůči sobě samé a vlastnímu ženskému zdraví.

Ženo, potřebuješ si to hodit úplně na jinou výhybku. Už jsem to dokonce viděla i v mužské diskusi: chtějí ženu, která o sebe pečuje. Už i chlapi ví, že žena je díky tomu ženou, a může kvést.

Jaká je nejvíc sexy věta od muže, která existuje?

„Miluji tě“ ….. ne, to není ona.

„Ano, pojedeme k tvojí mamince“… ne, to také není ona :))

Ta nejvíc sexy věta od muže je: „Já se o to postarám.“

Dneska jsem tedy svému vnitřnímu muži a královně v jednom dovolila, aby mi zajistil, že za mnou přijela kolegyňka Jana Matasová a dostala jsem od ní láskyplnou masáž horkým třezalkovým olejem… ach.. hmmm…. doporučuji všemi deseti.

Teprve z místa zazdrojování mohu být skutečně přítomná pro své klientky i pro své vztahy.“ Adél Obermajerová

Děkuji a těším se na další domluvenou masáž, kterou ji opět s láskou dám.

Jana Matasová
Jako terapeutka v Holistické regresní terapii a Spirituální regresi mezi životy pomáhám druhým na cestě poznáním i při jejich sebeléčení. Mou vášní je život sám. Miluji jeho kouzla, paradoxy, i jeho dokonalé nedokonalosti. Speciálně ženám, které prošly traumatem “ztráty” nenarozeného dítěte přináším poselství ze svého příběhu. Vím, že si můžeme volit směr našeho příběhu a měnit tak svůj osud.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.