východ? západ? beginning? end? je to Jedno. it is One.

vychod nebo zapad, konec nebo zacatek...je to JEDNO copy

Jednou jsem hledala něco mezi svými fotkami a najdu fotku se sluncem. Chci k ní dát popisek
západ slunce. Ale uvědomím si, že to může být i východ slunce. No jo,je to východ slunce nebo západ? Začátek dne nebo jeho konec? Ale, vždyť je to jedno, naskočilo mi. No, jo! JE TO JEDNO. Východ slunce nebo západ slunce. V jedné fotce jsou spojené. Obojí krásné. 

Jako v životě, když procházíte dveřmi při odchodu současně někam vcházíte. Když něco odchází, odněkud se něco ztrácí, mizí a k vám něco nového přichází, dostáváte. Ale je to jen pohyb. Jen změna polohy. Změna z jednoho bodu na druhý. A ty momenty jsou vždy spojené, dějí se najednou. Jako na této fotce. A na nás je, který pól zrovna vidíme, který si vybereme. Ale můžeme je vidět i najednou -spojené.

Je to nakonec jedno. Čeština je úžasná. Větu „Je to jedno.“ vyslovujeme vždy ve chvíli, když se póly spojují v jeden celek, když situace necháme být (Být), a vrátíme je celku, když je spojíme s jedním Bytím.  Ani si to v běžném životě neuvědomujeme. Ale zkuste si občas všímnout, kdy – v jaké situaci, říkáte nebo si jen v duchu myslíte větu: „Je to jedno“. 

Jana Matasová
Jako terapeutka v Holistické regresní terapii pomáhám druhým v sebepoznání a sebeléční. Mou vášní je život sám. Ráda si s ním hraju. Miluji jeho kouzla, paradoxy, i jeho dokonalé nedokonalosti. Okouzluje mě svět dětí. Na cestě s nimi se zaměřuji na umění být šťastnou sebe-vědomou maminkou, která v sobě umí nechat kvést bezpodmínečnou lásku, důvěru a porozumění směrem k sobě i k dětem. Speciálně ženám, které prošly traumatem “ztráty” nenarozeného dítěte přináším poselství ze svého příběhu. Věřím, že svůj osud můžeme proměňovat a volit si směr našeho příběhu.
Komentáře