"Jak jsem si umožnila být mámou"

je kniha, kde:

Ženám a budoucím maminkám, které prošly traumatem “ztráty” nenarozeného dítěte přináším svůj příběh o cestě k mateřství. 

A vám všem, kdo hledají víc poznání a radosti, předávám zprávu z cesty sebeléčení a posunutí se k uzdravení, lásce, štěstí a radosti v těle i v životě.

Ženám a budoucím maminkám, které prošly traumatem “ztráty” nenarozeného dítěte přináším svůj příběh o cestě k mateřství.  Vám všem, kdo hledají víc poznání a radosti, předávám zprávu o svém sebeléčení a posouvání se směrem k  lásce, štěstí, zdraví a radosti v těle i v životě.

POKLAD příběhu, který sice začal hořce třemi samovolnými potraty, ale postupně se  proměnil se ve sladký dar umíchaný z mnoha poznání i ze skutečnosti, že jsem šťastná milující maminka dvou dětí a manželka skvělého muže, jsem sepsala do knihy:

"Jak jsem si umožnila být mámou" aneb "Brána k mateřství opět otevřená"

NA CESTĚ K MATEŘSTVÍ

Odmala jsem chtěla být maminkou. Později jsem si přála manžela, který bude mít rád děti. Toto přání bylo vyslyšeno, našla jsem muže, který k mému překvapení už na první schůzce sám vymýšlel jména pro naše děti. Tou dobou jsem ale studovala na VŠ pro mne velice přitažlivou kombinaci výtvarné výchovy a psychologie, a tak jsme si na svatbu i děťátko pár let počkali. Studium jsem úspěšně v roce 2004 ukončila, našla si krásnou tvůrčí práci v grafickém studiu v Praze a v červnu roku 2005 byla svatba.

Uplynulo pár dnů a já věděla, že svatební noc byla plodná. Ve svých 28 letech jsem byla ve šťastném očekávání.

Nepochybovala jsem, že děťátko bez problémů živé donosím a porodím přesně tak, jako tomu bylo u mé maminky.

První tři měsíce těhotenství proběhly bezstarostně, jenže pak se zničehonic objevilo krvácení. Od gynekoložky jsem dostala k užívání hormony, a jako tehdy úplně neznalá jsem se nechala s důvěrou na dva měsíce zavřít do vinohradské porodnice, odkud jsem ve 23. týdnu odešla bez děťátka, bez chlapečka, který se do posledních chvil zdravě vyvíjel a rostl. Okolí kolem mne bylo podporující, zotavila jsem se tělesně a celkem i psychicky.

Za půl roku jsme zkusili počít děťátko znovu. Těhotná jsem byla hned. Jenže po pár týdnech jsem opět krvácela, a pan doktor mi sdělil, že došlo k zamlklému potratu. Za tři měsíce se opakovalo to samé. V průběhu těchto těhotenství mě strach a nejistota úplně ovládaly, pryč byl můj klid. Úzkostlivě jsem se bála pohnout a zoufale jsem sledovala jestli nekrvácím.

K tomu jsem jako vegetariánka často čelila radám, že bych konečně měla jíst maso. Ironií bylo, že právě během těchto tří “neúspěšných” těhotenství jsem maso jedla. Objevily se pochyby o sobě, nedůvěra v mé tělo, pocity viny. Ztrácela jsem samu sebe. Ani léčení u léčitelky nepomáhalo.

Možnost být mámou byl pro mne zpočátku dar, který záhadně třikrát za sebou odešel příliš brzy, aniž bych věděla proč.

Ale protože už jsem ve svém životě něco proměnila, zbavila jsem se alergie, astmatu a silných migrén, objala jsem tedy znovu samu sebe, a napojila se na svou sílu. Rozhodla jsem se jít plně svou cestou a nechat se vést svým srdcem. Vrátila jsem se k úplnému vegetariánství a začala jsem pracovat na tělesné, duševní i duchovní úrovni. Objevila jsem moudrost ajurvédy, díky níž jsem do života vpustila sladkou chuť na úrovni těla i duše. Děly se zázraky života: potkala jsem řadu lidí, kteří mi mnoho daly a mnohému naučily. Skrze sebereflexe a meditace jsem prošla vnitřní proměnou a mnoha léčivými osvobozujícími vhledy. Úzkost, strach a nejistota mizely, a poznala jsem, že třeba i určitá dávka lenosti může být dobrým pomocníkem.

Pro pokoj konvenčního okolí jsem prošla kompletním lékařským vyšetřením společně s manželem. Všechny výsledky jsme měli v pořádku. A díky snu, který ke mně jednu noc přišel, jsem věděla jistě, že došlo opravdu k hluboké proměně mysli, a že děťátko přijde a bude silné.

Díky proměně úzkosti a strachu v radost a důvěru jsem prožila dvě krásná pohodová těhotenství, a bez pomoci lékařů (což byla neočekávaná možnost) jsem doma šťastně porodila v odstupu tří let dvě báječné zdravé děti.

Všechno poznání, co jsem se během této léčivé cesty objevila, se mi stalo obrovskou pomocnou silou pro další životní výzvy a pomáhá mi dodnes.

CESTA K RODIČOVSKÉMU SEBE-VĚDOMÍ
Porodem mé prvorozené holčičky jsem vplula do úplně nových vod a vynořily se nové výzvy. Být matkou samo sebou nepřineslo tak slunečnou radost, o jaké jsem snila. Zjistila jsem, že těmi stínícími mraky byly myšlenky plodící pocit nedůvěry v mou schopnost být milujícím rodičem. Jednala jsem nějak, ale cítila jsem, že to nejsem já. A přístup k dětem, které mi okolí svými radami nabízelo, radost nepřinášel. Tápala jsem.

Cítila jsem se vyčerpaně a vrátily se mi nesnesitelné migrény se zvracením, o kterých jsem si myslela, že jsem si je vyléčila…Prosila jsem o znovunalezení radosti. A mé přání bylo velice rychle vyslyšeno, v oblasti těla i ducha. Intuitivně jsem přešla na syrovou veganskou stravu, získala velké množství energie a současně s objevenou radostí v těle přišlo i občerstvení pro duši, když jsem jednou zaslechla povídání Jaroslava Duška o Naomi Aldort. Z jejího přístupu k dětem plným důvěry jsem se zaradovala. Objevila jsem nové obzory.

Pro moji maminku a rodiče manžela jsem se tehdy na nějakou dobu stala divnou a nestravitelnou, ale i to se srovnalo díky vhledům, které mě osvobodily od mnohých myšlenkových pout a umožnily mě žít v míru i s okolím, které je jiné a není vždy souhlasné.

Své objevy vždy zkouším na sobě a hned je i uplatňuji ve svém životě. Nevěřím teorii bez své osobní praxe. Na cestě k mateřství a  při dalším putování s dětmi jsem tudíž našla i ryzí poklad - své jedinečné originální místo v životě - pravé zakořenění, principy toku energie a vědomí výchozího bodu. A tak jdu s dětmi svobodnou cestou, která je zkouškou důvěry, ale kterou miluji a dál s láskou cestou objevováním poznání. 

Přeji i vám zažít tu příjemnou energii plynoucí z prožitého poznání, že svůj příběh můžete kdykoliv změnit.

V knize "Jak jsem si umožnila být mámou" vás srdečně zvu do příbytku svého příběhu, kde sdílím své zkušenosti, zamyšlení, vhledy a hojnost cenných informací, a odkud máte možnost odnést si, co potřebujete - inspiraci, potvrzení, souznění, nastartování, kousek výživné hroudy, trochu pylu, poslední dílek do vašeho puzzle...

Děkuji, že jste přišli.

Knihu v současnosti připravuji k vydání.

Chcete vědět, kdy bude možnost si ji koupit a celou přečíst?

Napište mi a budu vás jako první informovat o možnosti si ji objednat.